logo_s_textem

Společnost pro trvale udržitelný život
Zpravodaj STUŽ
ISSN 1802-3053


Creative Commons License

Zdeněk Joukl

Titulem SENIOR ROKU 2013 vyznamenala letos Nadace Charty 77 dlouholetého člena STUŽe, vedoucího její jizerskohorské skupiny, neúnavného bojovník za praktické prosazování principů udržitelnosti, sociálního ekologa a velkého jizerskohorského patriota Ing. Zdeňka Joukla.

Dolphin-jump

Pořad Zeměžluč k problému mobilního delfinária v Praze s naší členkou Janou Hajduchovou si můžete poslechnout na tomto odkazu: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2818182

 DSC7855aVe čtvrtek 7. června proběhlo v rezidenci primátora hl. města Prahy tradiční předávání Ceny Josefa Vavrouška za rok 2011, kterou udělují Nadace Partnerství a Nadace Charty 77.

DSC_3930Diskuse nad 1. návrhem Státní politiky životního prostředí proběhla 15. června v Centru pro otázky životního prostředí (viz pozvánka)

  • Filmový záznam úvodního  vystoupení Veroniky Hunt-Šafránkové - ke stažení zde (26 MB, formát mp4)
  • Zápis s diskuse (pracovní verze) - ke stažení zde
  • Pár fotografií Jany Dlouhé ze semináře najdete zde
Zámek DobříšSlovenská STUŽ, ve spolupráci s dalšími organizacem, mj. také naší Společností vyhlašuje již 10. ročník soutěže o nejlepší esej na téma udržitelný způsob života, tentokrát u příležitosti 10. výročí pan-evropské konference ministrů životního prostředí v roce 1991 v Dobříši. Soutěž je určena pro studenty univerzit a vysokých škol v ČR a SR. Podrobnosti najdete zde v letáku soutěže.

Podkategorie